#008 | Who the f*ck is: YehMe2?

Josh Young to zdecydowanie jedna z najważniejszych postaci w historii Trap’u. W 2007 roku wraz z Curtem Camerucim założył legendarny duet Flosstradamus i był jego członkiem aż do 2016 roku. Pochodząca z Chicago formacja uznawana jest za prekursorów EDM Trap’u, który zapoczątkowali na początku 2012 roku wydając remix do produkcji Original Don zepsołu Major Lazer. Obok takich aliasów jak RL Grime, Baauer, UZ czy Hucci, Flosstradamus należą do grona najbardziej rozpoznawalnych przedstawicieli przysłowiowej złotej ery trapu.

Przez 11 lat wspólnej działalności, Josh i Curt wspołpracowali m.in. z Diplo, Troyboi’em, Three 6 Mafią, A-Trak’iem, Waka Flocka Flame, NGHTMRE, Yellow Claw, DJ SNAKE i Post Malone. Do utworów ich autorstwa, które naszym zdaniem musi znać każdy fan Trap’u należą – nieprawdopodobne Soundclash (Troyboi), Prison Riot (GTA, Lil Jon), Mosh Pit (Casino) oraz TTU (Waka Flocka Flame).

Na szczegółowy opis historii i całego przebiegu działalności projektu Flosstradamus zostawimy sobie osobny odcinek #WTFI, a teraz przejdziemy stricte do Josh’a i powstałego w 2016 roku projektu YehMe2. Pierwsze przesłanki o solowej karierze Josh’a zaczęły się pojawiać przy okazji jego Instagram’owej serii Beat A Day, w ramach której przez trzydzieści kolejnych dni miesiąca (w tym przypadku był to Maj 2016) zaprezentował 30 swoich nowo wyprodukowanych produkcji (w tym między innymi SOUNDCLASH VIP!). Pod koniec tego samego roku ogłosił, że opuszcza Flosstradamus. Pół roku po tej, dość niespodziewanej, decyzji udzielił wywiadu portalowi RunTheTrap, w którym ujawnił nieco szczegółów takiego ruchu:

Są pewne czynniki, o których jestem skłonny publicznie dyskutować, a niektóre, o których nie jestem. Głównie oprócz tego, że chciałem spędzać więcej czasu z rodziną, chciałem przejąć kreatywną kontrolę nad moją karierą, muzyką i wizją artystyczną.”

W innym z wywiadów wyznał, że przez wielu fanów Flosstradamus uznawany był tylko za hypeman’a, co mu się z czasem przestało podobać.  Jeśli chodzi o stronę produkcyjną duetu to odpowiadał za pracę nad remixami i kolaboracjami, a za większość oryginalnych tracków odpowiadał Curt.

Jako YehMe2 wydał trzy części serii Steal This Mixtape, co łącznie daje nam około dziewięćdziesiąt (90) produkcji. Opublikowana w zeszłym roku część III była jego finałową, którą podsumował następującymi słowami:

Trzecia i ostatnia część serii Steal This Mixtape! Chciałem tylko powiedzieć, że wykonanie tych serii „beat a day” było niesamowitym doświadczeniem edukacyjnym i nigdy nie zapomnę was wszystkich, którzy wspierali mnie od samego początku tego projektu! Teraz nadszedł czas, aby skupić się na przesuwaniu granic za pomocą oryginalnej muzyki.”

Pomijając produkcje wyprodukowane na potrzeby STM, Josh jako niezależy artysta wciąż nie wydał żadnej solowej produkcji! Znaczna część dyskografii YehMe2 to remixy (w dużej mierze oficjalne) dla takich producentów jak Major Lazer, Party Favor, QUIX, PLS&TY oraz Matoma. Na swoim kolaboracyjnym koncie ma wspólne tracki z Ricky Remedym pt. H.I.T.P oraz Bailo – Split. Na początku zeszłego roku światło dzienne ujrzała jego Collab EP z A-Trak’iem pt. Skat Men, której towarzyszyła dość obszerna trasa koncertowa po Stanach Zjednoczonych oraz B2B set podczas festiwalu HARD Summer.

funfact: Pierwszym występem Josh’a jako YehMe2 był set podczas HARD Summer 2017, który jest dostępny na jego Soundcloud’owym profilu:

Josh zaliczył już również wspólną trasę koncertową z Whipped Cream oraz występy na Red Rocks, Beyond Wonderland i Trapfest. Wiemy też, że w 2020 roku wyda wspólny album/EP’kę ze wspomniamy Bailo, o której jakiś czas temu informowali za pośrednictwem swoich social mediów.

Od ponad siedmiu lat jest w związku małżeńskim z Elizabeth De La Piedrą, z którą ma dwójkę dzieci – Lex’a i Ryder’a.

Wielu jego fanów uważa, że opuszczenie Flosstradamus było bardzo dobrym ruchem, a jego produkcje jako YehMe2 są dużo dużo lepsze niż te, który wydaje teraz Curt oraz te, które wydawali pod koniec swojej wspólnej działalności.

Dostępne, warte uwagi, mixy od YehMe2:

Holy Ship 2018 – click

HSMF 2019 Official Mixtape Series – click

HYPEBEAST Mix – click

Mix Up Triple J – click

Nasz ulubiony track? Remix do Different Way DJ Snake’a:

Na sam koniec wpisu musimy dodać, że totalnie zazdrościmy mu posiadanej furki…

Obserwuj YehMe2:

facebook

instagram

twitter

soundcloud

spotify


Pozostałe epizody:

PEEKABOO | Kompany | HEKLER | Ekali | Aazar | Da Vosk Docta | Kai Wachi

Najnowsze

#WTFI

#009 | Who the f*ck is: Moore Kismet?

Moore Kismet to jeden z najnowszych nabytków brytyjskiej wytwórni Never Say Die Records, w której pierwszy raz zagościł pod koniec zeszłego roku przy okazji...