#003 | Who the f*ck is: HEKLER?

Heckler – osoba, która przerywa wykonawcy lub mówcy publicznego drwiącymi lub agresywnymi komentarzami lub nadużyciami. HEKLER – jeden z najlepiej zapowiadających się bassowych reprezentantów młodego pokolenia.

Bohater trzeciej odsłony #WTFI to pochodzący z Las Vegas w Nevadzie zaledwie 22-letni Shaun Bacus, który zajmuje się tworzeniem muzyki od 13-go roku życia. W 2010 roku Hekler zaczął od produkcji hip-hopowych bitów, jednocześnie słuchając pierwszych mixów kanału UKF Dubstep, nie mając kompletnie pojęcia jak wykorzystane w nich numery są tworzone (btw. my też nie mieliśmy). Trzema artystami, od których złapał zajawkę eksperymentalną elektroniką są – Noisia, G Jones oraz Bleep Bloop, a w szkole grał na… puzonie!

Zapytany przez Trillvo skąd wziął się jego pseudonim artystyczny, odpowiedział:

Moje ulubione pytanie, które wszyscy zadają. Pod koniec 2016 roku rozważałem totalną rezygnację z tworzenia muzyki i pójście do Collage, znalezienie normalnej 8-godzinnej pracy i rozpoczęcie normalnego życia, ponieważ nie widziałem w tym co robię żadnego rozwoju i stabilności. Dokładniej tej samej nocy miałem najbardziej niesamowity sen w moim życiu. Zobaczyłem siebie grającego na Cosmic Meadown (druga pod względem wielkości scena) na EDC Las Vegas i zobaczyłem za mną dokładnie to samo logo, które używam teraz  z napisem HEKLER pisanym dokładnie w ten sposób. Poczułem, że to był sposób powiedzenia mi, że zostałem przywieziony na ten świat dla muzyki i tylko dla muzyki.

Na początku 2015 r., w końcu zaczęła się jego przyjaźń z „elektronicznymi” elementami produkcji, która dwa lata później została zaprezentowana światu w postaci hybrid trap’owego utworu Ultimate. Pierwszymi poważniejszymi postaciami na bassowej scenie, które zaczęły supportować pierwszy release Shauna był NGHTMRE i duet Slander. Dzięki ich „wsparciu” pseudonim HEKLER stawał się coraz bardziej zauważalny, dzięki czemu na przełomie 19 i 20 roku życia, Amerykanin zwiedził cały świat dając koncerty w najróżniejszych zakątkach naszej planety. W sierpniu 2018 roku (rok po wydaniu Ultimate) w wywiadzie dla relentlessbeats.com powiedział:

„Po supporcie i repostach moich tracków od NGHTMRE, Slandera i wszystkich wielkich postaci zostałem zabookowany na mój pierwszy koncert i od tego momentu grałem na całym świecie. Właśnie wróciłem z australijskiej trasy koncertowej. Grałem prawdopodobnie w każdym mieście w Stanach.

Jeszcze w 2017 Shaun wydał VIP do Ultimate, kolaborację z G-REX’em pt. Crude Boys, collab EP z Whipped Cream zatytułowaną Mirrors i kilka autorskich produkcji jak chociażby Fallout, Cyborgasm czy MegaLink.

Rok 2018 to naszym zdaniem (i innych chyba również) był dla 21-latka rokiem przełomowym. To właśnie wtedy ukazały się trzy produkcje, które po dziś dzień są według nas jednymi z najlepszych hybrid trap’owych utworów ostatnich lat. Mamy tutaj na myśli oryginalne Basic Bass Tune, kolaborację z MARAUDĄ (dawniej Mastadon) pt. Buggas oraz collab, który z pewnością zna (lub słyszał) każdy kto dotarł do tego momentu artykułu – nieziemskie 404 w/ Gladez:

W tym samym roku HEKLER miał przyjemność wystąpić w legendarnym Red Rocks Amphitheatre u boku DJ Snake’a i Virtual Self’a, w Heineken House na Coachelli czy podczas Electric Daisy Carnival w Las Vegas oraz wydać collab z Ekali & TYNAN’em pt. Blood Moon i stworzyć oficjalne remixy dla m.in. Herobust’a i Boombox Cartel.

W przeciągu ostatnich ośmiu miesięcy ukazała się jego debiutancka, solowa EP’ka nakładem Never Say Die Records pt What The Hek, dwie kolaboracje – Doom (Calcium) i Wraith (YOOKiE) oraz dwa solowe utwory – Nightfall i opublikowane w tym tygodniu WOAH. W połowie maja Shaun spełnił swój sen marzeń i był ostatnim artystą występującym na scenie Cosmic Meadown drugiego dnia EDC Las Vegas.

Od 13 lipca trwa jego trasa koncertowa, w ramach której po dziś dzień zagrał trzynaście koncertów, w tym odwiedził takie festiwale jak Moonrise Festival, HARD Summer, Audiotistic czy niemiecki New Horizons Festival!

fun fact: W dniu występu na New Horizons Festival Hekler kończył 22 lata. Spóźnione wszystkiego najlepszego!

Insomniac Events – firma odpowiadająca za organizację takich wydarzeń jak EDC, HARD, Beyond Wonderland, Electric Forest czy Okeechobee, opisuje bohatera naszego wpisu następującymi słowami:

Oceniany przez wielu jako przyszłość muzyki bassowej, urodzony w Las Vegas Shaun Bacus aka Hekler wyrzeźbił sobie swoje miejsce, dzięki unikalnemu podejściu do trapu i dubstepu. Z naciskiem na agresywny design dźwięku, ma prawdziwy talent do przesuwania muzycznych granic. To, co zaczęło się jako projekt z pasją, powoli nabrało poważnego rozmachu i nie wykazuje oznak zatrzymania. Jego muzyka jest supportowana przez największe nazwiska tego przemysłu. Trudno zaprzeczyć talentowi tego dzieciaka, a wkrótce zobaczysz jego imię wszędzie.” – nic dodać, nic ująć.

Nasz ulubiony track? Ciężko wybrać jeden, ale z racji tego, że z ręką na sercu jesteśmy day one fans zostajemy wierni ULTIMATE:

Obserwuj HEKLER’a:

facebook

instagram

soundcloud

spotify

twitter


Pozostałe epizody:

001 | PEEKABOO – tutaj

002 | Kompanytutaj

004 | Ekalitutaj


facebook | instagram

Najnowsze

#WTFI

#009 | Who the f*ck is: Moore Kismet?

Moore Kismet to jeden z najnowszych nabytków brytyjskiej wytwórni Never Say Die Records, w której pierwszy raz zagościł pod koniec zeszłego roku przy okazji...