WHAT A WEEK #004 – bassowe podsumowanie tygodnia | 28.09-04.10

Ostatnie siedem dni to w głównej mierze zamieszenie tegoroczną edycją Lost Lands Music Festival (27-29.09) oraz niemieckim Blacklist Festival, który na swoją debiutancką odsłonę zaprosił takie gwiazdy jak Zomboy, Zeds Dead, Joyryde czy Borgore. Niemniej jednak, ten tydzień przyniósł nam trochę fajnych newsów niezwiązanych stricte z tymi wydarzeniami. Oto (mamy nadzieję) pełna lista tego co działo się między 28 września, a 4 października w bassowym półświatku:

1. Polski kolektyw CZELUŚĆ rusza na przełomie października i listopada w Polskę i organizuje trzy bassowe eventy w Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Wrocławiu, na których wystąpi czołówka elektronicznej sceny naszego kraju, w składzie: FORXST, Lanek, Kareful, KOSA, JUTRO czy ka-meal. Pełen rozkład jazdy znajdziecie na ich Facebook’u.

2. Subtronics zadebiutował autorski VIP do swojego collabu z GRiZ’em pt. „Griztronics”. Zapowiedź dorwiecie na jego socialach lub tutaj.

3. Svdden Death i Eptic korzystając z chwili wolnego czasu podczas trwania LL19… stworzyli wspólny track. Jego debiut miał miejsce w trakcie ich B2B na głównej scenie festiwalu. ID leci w okolicach 45-tej minuty tego video.

4. Siódmy epizod naszej serii #WTFI poświęciliśmy Kai Wachi’emu – członkowi Kannibalen Records, który wydał w tym roku swój debiutancki album „DEMIGOD”.

5. Jak obiecali, tak zrobili. Excision i ILLENIUM zakończyli swój B2B na Lost Lands debiutem swojej nowej kolaboracji. Pisaliśmy o tym tutaj.

6. Para będąca fanami Ekali’ego od 7 lat (!) zaręczyła się na scenie podczas jego występu. Nagranie z tych zdarzeń dorwiecie na jego Instagramie.

7. Na tegorocznym LL Spag Heddy zadebiutował swój remix do utworu „Love Is Gone” duetu Slander, a 6 dni później – w zasadzie to wczoraj – ukazała się Remix EP tej produkcji, na której znalazł się również m.in. Kompany.

8. Slander i Moody Good mają w drodze wspólny collab. Jego zapowiedz dostępna na socialach duetu (@slanderofficial).

9. Rodzina The Nations, do której należy kanał Trap Nation, diametralnie zmieniła swój branding oraz logotypy. Stali obserwatorzy ich kanałów z pewnością to zauważyli, a dla tych którym umknął ten news zostawiamy link do pełnego video-ogłoszenia – here.

10. 12th Planet zapowiedział nową EP’kę. Premiera w najbliższy piątek.

11. Przygotowaliśmy dla Was rozpiskę po europejskich bass eventach, które odbędą się w tym miesiącu. Nie biorąc pod uwagę holenderskiego ADE jest naprawdę grubo. Sprawdźcie to sami pod tym linkiem.

12. Przygotowaliśmy też listę wszystkich dostępnych live setów z tegorocznego Lost Lands. Na chwilę obecną mamy tam ponad 40 występów – check.

13. Zomboy zapowiedział EP „Rott N’ Roll Pt. 2: Remixed” oraz ujawnił jej tracklistę. Premiera 11 października, a gościnnie pojawią się m.in. PhaseOne, Wooli, TYNAN, Oliverse, Kompany oraz Gladez.

14. Alison Wonderland ogłosiła kolejną edycję swojego tournee „WONDERLAND WAREHOUSE PROJECT”. W lutym wystąpi trzy razy w Europie – Berlin, Londyn i Moskwa. Wszystkie szczegóły dorwiecie na wonderlandproject.com

15. Legendarna grupa Foreign Beggars ruszyła w swoją finałową trasę koncertową, której 90% przystanków obejmuje kraje Europejskie! Dzisiaj grają w Berlinie. http://www.foreignbeggars.com/tours

16. To, że San Holo jest GOŚĆ wiemy nie od dziś. Dwa dni temu udowodnił to po raz kolejny, ponieważ pochwalił się na twitterze, że wraz z swoim team’em wybudował niepełnosprawnemu hostowi z Airbnb domowe studio! Marzeniem Paula był powrót do produkcji muzyki.

17. Diplo wyznał, że być może w przyszłym roku nastąpi reaktywacja projektu Jack U, który w latach 2013-2016 współtworzył ze Skrillex’em. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w naszym artykule.

18. Od trzeciego października trwa debiutancka edycja Wakaan Festival, która… wyprzedała się w kilka tygodni. W lineup’ie rzecz jasna czołówka freeform bass’owych klimatów – Liquid Stranger, Space Jesus, LSDREAM, G-Rex czy Subtronics. Liczymy na jakieś live sety z tego wydarzenia!

19. Pozostając w klimacie debiutów – 2 października miała miejsce pierwsza edycja niemieckiego Blacklist Festival, który… również się w pełni wyprzedał. W line up’ie znalazła się trapowo-dubstepowa czołówka – Zeds Dead, Joyryde, Borgore, Ghastly, Sikdope, Flux Pavilion, Zomboy, Dion Timmer, Eptic, Badklaat czy Panda Eyes.

19.1 Organizatorzy zapowiedzieli już przyszłoroczną edycję. Odbędzie się ona 10 października 2020 roku.

19.2 Na facebook’u @blacklistarmy wylądowało 10-minutowe video z festiwalowego INTRO SHOW. Jest co oglądać.

20. Na sklepie JAUZ’a wylądowała najnowsza, halloween’owa kolekcja jego merch’u – www.shop.bitethis.com

21. RAMPAGE poinformowało, że 10 października poznamy pierwszego artystę, który wystąpi podczas marcowego RAMPAGE WEEKEND.

22. Zmiana klimatu: Martin Garrix pracuje nad wspólnym utworem z… Timbaland’em.

23. Podczas tegorocznego Audiotistic Valentino Khan będzie współdzielić z scenę z 4B. Producenci wystąpią jako HULK GANG. Liczymy na rozwój wspólnego projektu i muzyczne nowości!

24. Kilka edm’owych portali informowało na początku tygodnia, że Flosstradamus ogłosił pod koniec swojego występu na Lost Lands, że robi sobie przerwę od występów. Nic bardziej mylnego – Curt wystąpił dzisiaj/wczoraj w Las Vegas, a jeszcze w tym roku pojawi się podczas BOO! San Francisco, Audiotistic oraz FreekNight Festival.

25. W formie przypomnienia informujemy, że mamy już październik, a co za tym idzie – niedługo czekają nas dwie mix’owe premiery – RL Grime wyda swój coroczny Halloween Mix, a Boombox Cartel czwartą część Dia De Los Muertos Mix. Can’t wait.

26. Projekt Skellism nie będzie już duetem. Sisco (1/2 duetu) skupi się teraz na rozwoju solowej kariery pod pseudonimem REDTAPE.

27. Whethan odwołał dwa festiwalowe występy, żeby skupić się na poprawie swojego zdrowia psychicznego. Liczymy, że nie jest to przysłowiowy początek końca, a sam artysta szybko wróci do koncertowania!

28. W najbliższy piątek, 11 października, Bellorum wyda nową EP „Area”. Za release odpowiada rzecz jasna Barong Family.

29. Trzeciego października swoje pierwszy urodziny obchodziła wytwórnia Welcome Records, której założyciem jest Kayzo. Dzień później Dr Phunk został ogłoszony jej nowym członkiem.

30. Jutro o godzinie 12:00 rusza sprzedaż biletów na przyszłoroczną edycję niemieckiego PAROOKAVILLE. W tym roku festiwal zaliczył bardzo szybki SOLD OUT, więc radzimy podejmować szybkie decyzje.

31. Wytwórnia Disciple i Electric Family połączyli siły tworząc wspólną kolekcję. Od wczoraj w sprzedaży są bejsbolówki i opaski na rękę, kupując które wspierasz organizację Greater Good Fund.

32. Kompany, LAXX i Midnight Tyrannosaurus obchodzili swoje urodziny w tym tygodniu. Wszystkiego najlepszego!

Wierzymy, że nie przegapiliśmy żadnego ważnego newsa i do usłyszenia w przyszłą sobotę!

Premiera tygodnia:

Subtronics x Moody Good – MAD

Najnowsze

#WTFI

#009 | Who the f*ck is: Moore Kismet?

Moore Kismet to jeden z najnowszych nabytków brytyjskiej wytwórni Never Say Die Records, w której pierwszy raz zagościł pod koniec zeszłego roku przy okazji...