DJ Snake odmówił współpracy z Rihanną. W jednym z wywiadów wyjaśnił dlaczego

W piątek, 26 lipca, ukazał się najnowszy album DJ Snake’a zatytułowany Carte Blanche, będący – zaraz po Encore (2016) – jego drugim albumem w dotychczasowej karierze. W skład materiału wchodzi aż 17 produkcji, w tym między innymi kolaboracje z Zomboy’em, ZHU, Eptic’iem czy Tchami, Malaa i Mercerem. Oprócz fajnej ilości EDM’owych brzmień, Carte Blanche to w dużej mierze również materiał w klimacie hip-hopowym. Oprócz słynnego ENZO (ft. Sheck Wes, 21 Savage, Offset, Gucci Mane) DJ Snake w zeszłym miesiącu opublikował kilka utworów z gościnnym udziałem takich wykonawców jak GASHI, Majid Jordan, Bryson Tiller czy Burna Boy.

W przypadku ostatniego z wymienionych gości i produkcję No Option wiąże się z nią ciekawa historia. Bit, na którym teraz słyszymy Burna Boy’a był ponad rok temu obiektem zainteresowań Rihanny! Wokalistka chciała aby instrumental utworu należał do niej, lecz Francuz ostatecznie nie podjął współpracy z autorką Diamonds i Stay. W jednym z ostatnich wywiadów wytłumaczył dlaczego:

Stworzyłem ten bit ponad rok temu w Paryżu i pierwszą osobą do której go wysłałem był Burna Boy… Rihanna chciała tą produkcję przez rok, ale skończyło się na tym, że ją wykorzystałem (jako „No Options”). Dlatego, że się naprawdę zakochałem w tej produkcji i wiesz… nie chcę mówić tutaj żadnych złych rzeczy więc fani Rihanny pewnie mnie zabiją. Po prostu musiałem podążać za głosem serca, to wszystko. 

Mogłem mieć na tym albumie większe gwiazdy… o wieeele większe, ale nagrania nie były dobre. Nie gonię za największymi nazwiskami, rachunkami i w ogóle. – dodaje Francuz.

Pełen wywiad z ekipą Beats 1 jest dostępny na YouTube:

DJ Snake – Carte Blanche

Najnowsze